ALTINAY ELEKTROMOBİLİTE

Altınay Teknoloji Grubu bünyesinde yer alan Altınay Elektromobilite ve Enerji Teknolojileri AŞ, elektrikli araç ve batarya teknolojisi alanında çalışmalar yürütmektedir.

Geliştirdiği üstün nitelikli mühendislik ürün ve çözümleriyle Altınay Elektromobilite ve Enerji Teknolojileri AŞ, 2010 yılından beri kara, deniz ve hava araçları için sivil ve askerî kullanıma uygun farklı özelliklerde lityum iyon hücre ailelerinden bataryalar üretmektedir. Bu doğrultuda Altınay Elektromobilite ve Enerji Teknolojileri AŞ; müşterilerine en uygun enerji depolama sistemlerini doğru lityum-iyon kimyası ile geliştirmekte, bunun yanı sıra doğrulama ve sertifikasyon süreçlerinin tamamını da kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Altınay Elektromobilite ve Enerji Teknolojileri AŞ, müşterilerine teknik fizibilite çalışmaları, ürün geliştirme, teknik çizim, mekanik tasarım ve entegrasyon, analiz ve tasarım kontrolleri (dijital mock-up), maliyet azaltma, validasyon ve yasal doğrulama, FEA (yapısal güç analizi), FMEA (hata modu ve etki analizi) ve proje belgelerinin hazırlanması hususunda gelişmiş hizmetler sunmaktadır.