Altınay Savunma Teknolojileri

 

Grubun 2006 yılında başlayan savunma ve havacılık sanayiine yönelik çalışmaları Altınay Havacılık ve İleri Teknolojiler çatısı altında konsolide edilmiş olup ekibinin bu alanda 13 yılı aşkın tecrübesi bulunmakta ve bu tecrübeyi Altınay Teknoloji Grubu’nun 30 yıla yaklaşan mühendislik bilgisi ile harmanlayarak ülkemize hizmet etmektedir.

Altınay Havacılık ve İleri Teknolojiler, Altınay Teknoloji Grubu bünyesinde 2014 yılında kurulmuştur. 2021 yılından itibaren “Altınay Savunma Teknolojileri" olarak faaliyetlerine devam etmektedir.  

100’den fazla çalışanın yarıdan fazlası mühendislerden oluşan şirketimiz ülkemizi dışa bağımlılığı olduğu sistemlerin yerli mühendislik imkanlarıyla tasarlanması ve hizmete alınması için çıktığı yolda dünyayla rekabet eden, üstün teknoloji ve bilgi birikime sahip, özgün ürünler tasarlama ve en üst standartlarda hayata geçirme kabiliyetiyle ülkemizin alanında en önemli firmalarından biri haline gelmiştir.

Şirketimizin ürün ve kabiliyetleri 3 temel alanda toplanmaktadır:

Hareket Kontrol Teknolojileri: Sivil ve askeri amaçlı hareket kontrol sistemlerinin tamamına yakınına çözümler üretmektedir. Eyleyiciler, taretler, gimballer, pedestaller, teleskopik mast sistemleri, mühimmat taşıma ve fırlatma sistemleri, stewart platformları, döngüde donanım test sistemleri şirketimizin bugüne kadar geliştirdiği ürünler arasındadır.

İnsansız Sistem Teknolojileri: Çok rotorlu insansız hava araçları ve her türlü insansız kara aracı geliştirme kabiliyetine sahip olan şirketimiz bu alanda Türkiye’nin en önemli oyuncularının başında gelmektedir ve ürünleriyle dünyada da dikkat çekmektedir.

Kritik Üretim Teknolojileri: Yüksek enerjili (patlayıcı, yakıt, vb.) kritik malzemelerin üretimine ve imhasına (demilitarizasyon) yönelik her türlü sistem, makine ve ekipman tasarımı firmamız tarafından yapılmaktadır.