Hakkımızda

Akademik araştırmalarının ardından 1990 yılında Türkiye’nin “ilk endüstriyel robotu”nu geliştiren ve üreten ALTINAY, robot teknolojisi alanında Türkiye’nin öncü ve alanındaki en nitelikli kuruluşudur.

Lokal ve global sanayi için robotlu üretim teknolojileri geliştiren ALTINAY’ın bu başarısının arkasında, teknoloji üreten ve yöneten yetenekli insan kaynağı bulunmaktadır. ALTINAY, 2006 yılında 7.000 m2 mühendislik alanı ile Robot Teknolojileri Uygulama Merkezi’nde hizmet vermeye başlamıştır. Robotlu esnek üretim teknolojilerinin geliştirilmesine yönelik uluslararası projelerde yer alan ALTINAY, bugün Tuzla endüstri bölgeleri, İstanbul Teknopark ve Gölcük’te toplamda 13.000 m2’lik kapalı alana sahip olan 5 tesisi ile faaliyet göstermektedir. ALTINAY’ın Türkiye’nin yanı sıra Almanya ve Rusya’da da organizasyonları bulunmaktadır. ALTINAY; Türkiye, Almanya, Rusya, Fransa, İspanya ve Hollanda başta olmak üzere birçok ülkede sektörün önde gelen firmalarına projeler geliştirmektedir. Robot teknolojisindeki yenilikçi çözümleri, kanıtlanmış proje yönetimi ve endüstriyel tecrübesi ile ALTINAY, günümüzde yüksek teknoloji gerektiren projelerde dünyadaki seçkin müşterilerine değer yaratmaya devam etmektedir.

Awesome Image
Awesome Image

ALTINAY’IN MÜHENDİSLİK BECERİSİ

ALTINAY’ın mühendislik becerileri; kaynak, birleştirme, montaj, taşıma, transfer, boyama, kesme & parlatma, yüzey işleme, görüşe dayalı robot yönetiminin yanı sıra kontrol, paketleme ve paletleme alanlarının tamamını kapsamaktadır. Robot teknolojileri ve sistem entegrasyonu konularında yaklaşık 30 yıllık tecrübesi bulunan ALTINAY, gerek tek hücre entegrasyonu veya mevcut bir hattın modernizasyonu gerek komple anahtar teslim hatlar için hayata geçirdiği projelerini yüksek hassasiyete sahip mekanik ve elektroniklerin avantajlarıyla gerçekleştirmektedir. ALTINAY, uzun süreli kullanım ömrü olan dayanıklı tasarımlar meydana getirmek için yüksek doğruluğa sahip ve kontrol edilebilir bir servo motor mimarisi kullanmaktadır. Aynı zamanda çeyrek asrı aşkın deneyimi sayesinde müşterilerinin maliyetlerini düşürürken kalitelerinin ve kapasitelerinin de artmasına olanak sağlamaktadır. 2017 yılı cirosu 60.1 milyon avronun üzerinde olan ALTINAY’ın, yarısından fazlası mühendis ve doktora dereceli olmak üzere yaklaşık 420 çalışanı vardır.